Державні реєстратори не вправі вимагати документів, подання яких не передбачено чинним законодавством, - рішення комісії

02.08.2016 12:35

Комісією з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Львівській області скасовано рішення державного реєстратора Львівської міської ради про відмову у реєстрації громадянина фізичною особою-підприємцем.

Громадянин, який переїхав із Луганська до міста Львова, вирішив започаткувати свій бізнес. Він декілька разів звертався до центрів надання адміністративних послуг про реєстрацію його фізичною особою-підприємцем і отримував необґрунтовану і незаконну відмову. Після цього, особа звернулася із скаргою на дії державного реєстратора до комісії з питань розгляду скарг Головного територіального управління юстиції у Львівській області.

На думку комісії з питань розгляду скарг, неприпустимими є штучні обмеження у державній реєстрації бізнесу громадян через вимоги подання документів, які не передбачені відповідним законом. Щодо даного державного реєстратора, окремо буде застосовано заходи адміністративної відповідальності та накладено штраф.

Як зазначив Голова комісії з питань розгляду скарг, начальник управління юстиції Ярослав Жукровський, - громадяни, які переїхали із Сходу України не повинні відчувати від органів влади будь-якої дискримінації чи бюрократичних перепон у реєстрації їх бізнесу. Державні реєстратори мають більш відповідальніше у всіх випадках застосовувати законодавство про державну реєстрацію як бізнесу, так і речових прав.

Загалом за результатами діяльності комісії з травня по липень 2016 року прийнято 11 рішень стосовно дій державних реєстраторів у Львівській області.

Комісія з питань розгляду скарг у визначеному порядку уповноважена розглядати питання щодо порушення у сфері державної реєстрації, а також скасовувати дії державних реєстраторів.

Сайт у стадії розробки