Про новели законодавства з протидії булінгу розповіли педагогам у Львові

09.01.2019 11:55

Спеціалісти відділу систематизації законодавства, правової роботи та правової освіти розпочали рік із проведення лекції для педагогічного колективу Вищого професійно технічного училища №29 міста Львова, на якій розповіли про зміни до законодавства щодо протидії булінгу, які були прийняті Верховною Радою України 18 грудня 2018 року.

Відповідно до цих змін, вчинення булінгу щодо неповнолітньої чи малолітньої особи каратиметься штрафом від 850 до 1700 грн, або громадськими роботами від 20 до 40 годин. У разі цькування неповнолітніми від 14 до 16 років відповідатимуть їх батьки або особи, що їх заміняють. Окремо передбачена відповідальність за приховування фактів булінгу керівництвом закладів освіти. Якщо керівник не повідомить поліцію про відомі йому випадки цькування серед учнів, його оштрафують на суму від 850 до 1700 грн або призначать виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням до 20% заробітку. Адміністративну відповідальність вчителів за приховування випадків булінгу закон не передбачає.

Розповіли і про процедуру притягнення до адміністративної відповідальності за цькування. Після того, як повідомлення про вчинення булінгу надійшло до органів правопорядку, підрозділи  поліції у справах неповнолітніх складають протокол про вчинення адміністративного правопорушення. Притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення булінгу (цькування) без рішення суду неможливе. Доказами у справах про факти цькування можуть бути пояснення кривдника, потерпілого та свідків, висновок експерта (якщо внаслідок вчинення правопорушення було завдано фізичної чи психологічної шкоди), речові докази у вигляді зіпсованих особистих речей постраждалого, письмові документи, матеріали листування, зокрема в соціальних мережах, відеоматеріали, на яких зафіксовано процес цькування.

Фахівці наголосили педагогам, що випадки, в яких булінг переростає у фізичне насильство, потребують негайного втручання. Надзвичайно важливим моментом захищеності та безпеки дитини є захист держави через систему вторинної правової допомоги, адже дитина отримує статус потерпілої та має право на безкоштовного адвоката, незалежно від майнового стану та інших життєвих обставин.

Сайт у стадії розробки