Вибори – крок у майбутнє: як на Львівщині реалізується кампанія «Я маю право голосу!»

18.03.2019 10:22

В рамках правопросвітницької кампанії «Я маю право голосу!» фахівці Львівської юстиції провели низку тематичних заходів зі студентами біологічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка та студентами Інституту права та психології Львівського Національного університету «Львівська політехніка».

З метою ознайомлення студентів, які голосують вперше, з алгоритмом дій для реалізації свого виборчого права, представники управління юстиції поділилися зі студентами корисною інформацією. Зокрема, розповіли, як перевірити себе у списку виборців онлайн на сайті  Державний реєстр виборців www.drv.gov.ua, а з 23 березня 2019 року – безпосередньо на виборчій дільниці.

Студентам порадили, як діяти, коли вони не знайшли себе у списку виборців, а також що потрібно зробити, щоб тимчасово змінити місце голосування та які документи для цього знадобляться. Нагадали і про саму процедуру голосування, день та час проведення чергових виборів Президента України (31 березня з 8-00 до 20-00 години), про відповідальність за порушення під час виборчого процесу.

Під час обговорення актуальних питань виборчого права з´ясовували, що необхідно робити виборцю у разі відсутності запрошення на вибори. Студенти дізнались про новели законодавства в частині спрощення процедури голосування для громадян України, виборча адреса яких знаходиться на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях. В ході зустрічей молоді пояснили, що процедурою зміни місця голосування можуть скористатися не тільки внутрішньо переміщені особи, але й ті виборці, хто живе, працює або вчиться не за місцем прописки, але хоче проголосувати.

Свідомість, активність та велика кількість усміхнених молодих облич приємно вражає! Багато запитань – багато відповідей. Деякі з них студенти отримали з інформаційних матеріалів, що ілюструють процеси виборчого права та є своєрідною «дорожньою картою» для тих, хто цього року голосуватиме вперше.

Сайт у стадії розробки