Олена Сукманова зустрілася з представниками нотаріальної спільноти Львівщини

19.03.2019 09:59

Розробка чітких критеріїв відключень нотаріусів за порушення зніме всі питання довкола складання тестів. Про це перший заступник міністра юстиції Олена Сукманова сказала під час зустрічі з представниками нотаріальної спільноти Львівської області.

«Сьогодні нотаріальна спільнота категорично проти складання тестів після відключення від доступу до реєстру. Але каменем спотикання у цій ситуації є не самі тести, а відсутність чітких критеріїв для відключення нотаріусів. Мін’юст готовий спільно з нотаріальною спільнотою розробити чітку матрицю критеріїв відключень і всі питання щодо складання тестів зникнуть самі собою», - сказала Олена Сукманова.

Вона закликала нотаріусів активно долучитися до розробки такого документу і якнайшвидшого його узгодження та затвердження.

Під час зустрічі, яка тривала 2,5 години, обговорили всі проблемні моменти, які турбують нотаріусів. Вони озвучили пропозиції та побажання щодо удосконалення своєї роботи та співпраці з міністерством. 

За її словами, у Львівській області у 2017 році за порушення було відключено від доступу до реєстру 10 нотаріусів, у 2018 - 8, станом на березень 2019 року - жодного. 

«Головна мета запровадження тестів - підвищити кваліфікаційний рівень реєстраторів і нотаріусів, які також виконують реєстраційну функцію і підхід тут повинен бути один для всіх. Ми не можемо розділяти ці професії, надаючи певні преференції у вигляді відсутності тестів одній якійсь їх частині. Тобто підхід один для всіх», - наголосила Олена Сукманова.

Вона наголосила, що Міністерство юстиції готове й відкрите до діалогу з нотаріусами для того, щоб якнайшвидше знайти компроміс з усіх проблемних питань.

Сайт у стадії розробки